kde jsme
kontakt

Naše služby

Technologie

K digitálnímu zpracování fotografie využíváme namísto dnes již běžného minilabu, laserový digitální minilab Fuji, přesněji Frontier 350.

Přístroj Frontier 350 každý obrázek automaticky převede do digitální podoby, navíc oproti běžnému digitálnímu zpracování automaticky upravuje ostrost, kontrast, přeexponovanost nebo podexponovanost filmu a zkreslení v rozích fotografie, přičemž samozřejmostí je možnost manuální korekce dle přání zákazníka a konečně funguje i jako laserová osvitka.

Tento přístroj umožňuje

Jak to funguje?

Digitální vstup
Frontier 350 v této fázi slouží jako skener, který zdigitalizuje předlohu. Zdroj světla přes rozptylovač prosvítí film (negativ/pozitiv) umístěný v držáku a objektiv soustředí paprsky na CD panel. Následně konvertor převede analogový signál na digitální a uloží ho do obrazové paměti.

Digitální zpracování obrazu
Zde spočívá hlavní rozdíl oproti běžnému minilabu. Při digitálním zpracování obrazu probíhá automatická úprava obrazových dat (ostrosti, kotnrastu, hustoty, barevnosti), díky které je dosaženo kvality výstupu. Což není bez digitální technologie možné.

Digitální výstup
Následuje osvit digitálním paprskem na fotopapír, jehož výsledkem jsou fotografie nejvyšší kvality. Vysoké rychlosti je doaženo současným probíháním osvitu ve všech 3 kanálech RGB najednou.